Klub Odkrywców Niemieckiego

  1. Home
  2. Klub odkrywców niemieckiego

Dlaczego warto uczyć się języków?

 
 
 

Na spotkaniu wrześniowym sympatycy języka niemieckiego zaplanowali kalendarz wydarzeń na I semestr roku szkolnego 2017-2018, tym samym rozpoczęliśmy czwarty rok działalności w szkole w Rudniku.

Podczas spotkania przeanalizowaliśmy działania minionych lat i szukaliśmy wspólnie pomysłów na rok bieżący. Zależy nam aby spotkania, które zorganizujemy były przyjemne, praktyczne i kreatywne.

Zadając sobie pytanie „Dlaczego warto uczyć się języków?”, wybraliśmy metodę – nauki poprzez zabawę.

Rozpoczęliśmy od wykonania gazetki informacyjno - organizacyjnej na szkolnym korytarzu z podstawowymi planami, kalendarzem imprez, ulotkami promującymi nasz Klub.

Na spotkaniu listopadowym prezentowane były zabytki Niemiec, które po zakończeniu uczniowie uwiecznili w dowolnej wybranej formie plastycznej.

W grudniu zorganizowaliśmy integracyjny projekt „ Klub Nocny w szkole”. Wszyscy członkowie Klubu spędzili w szkole prawie 24 godziny podczas których, graliśmy w gry językowe, słuchaliśmy niemieckich piosenkarzy, oglądaliśmy filmy, a na kolację zjedliśmy pizzę. Po kolacji rozegraliśmy krótki turniej piłki nożnej, a przed snem odbyliśmy z lekkim dreszczykiem nocne zwiedzanie szkoły. Na nocleg udaliśmy się do klas, gdzie uczniowie spali na materacach.

Na drugi dzień przed rozstaniem, podsumowaliśmy akcję nocną z której wynikało że wszyscy się dobrze bawili, było integracyjnie, bezpiecznie i warto powtórzyć taką akcję w najbliższym czasie.

W ramach współpracy z zaprzyjaźnioną szkołą z miejscowości Jeruzal pisaliśmy do swoich rówieśników samodzielnie wykonane kartki świąteczno – noworoczne, z uwzględnieniem niemieckich świątecznych tradycji i zwyczajów.

Opiekun Klubu Odkrywców Niemieckiego: Edyta Starostka

http://sprudnik.pl/wydarzenia/15/view/nasze-spotkania.html